Vereség a Kórház utcában

Az NB III-as labdarúgó-bajnokság szerdai 28. játéknapjának viharsarki derbijén idei első győzelmét ünnepelhette a Békéscsaba 1912 Előre II csapata. A lila-fehérek egy eseménydús mérkőzést nyertek otthonukban, kihasználva a gyarmatiak figyelmetlenségeit. Csapatunknak voltak ígéretes periódusaik, de a saját térfelünkön túl sok hibát elkövettünk, ami nem maradt büntetlen.

Békéscsaba 1912 Előre II–Füzesgyarmati SK 4–2 (1–0)
NB III-as labdarúgó-mérkőzés. Békéscsaba, 120 néző. Vezette: Dobai János (Juhász László, Bán Kristóf Patrik).
Békéscsaba II: Apró – Trescsula (Sztankó, 78.), Belanka, Babinyecz, Orvos – Pap Sz. (Rajsli, 78.), Fazekas, Bónus, Mágocsi (Marik, 67.) – Oláh Á. (Komáromi, 54.), Zádori. Vezetőedző: Nagy Sándor.
Füzesgyarmat: Fildan – Urbanowski (Szabó B., 46.), Raducu, Vasziljevics, Pataki (Soós, 88.) – Achim Á., Bódis – Achim S., Bartók (Orovecz, 59.), Szilágyi M. (Virág, 46.) – Popescu. Vezetőedző: Szabados Tamás. Szakmai koordinátor: Boros Tibor.
Gólszerző: Zádori (17., 66.), Pap Sz. (72.), Rajsli (83.), ill. Popescu (63., 92.).

Kezdetben a hazai együttes irányította a játékot, 10 perc után Bónus ígéretes lövése alig szállt kapu mellé, nem sokkal később Mágocsi emelt Fildan kezébe. A csabai fölény a 17. percben érett góllá, amikor Pap jobb oldali beadásánál a rövid sarokra helyezkedő Zádori, az ötös magasságából csúsztatott a hosszú sarokba, 1–0. A folytatásban váltakozó szerencsével gyűrték egymást a csapatok, a lilák és a sárrétiek előtt is adódott lehetőség az eredmény módosítására. A szünetben végrehajtott kettős csere hatására kezdeményezőbb lett a Gyarmat. Saját térfelére szorult az Előre, nem is kerülhette el az egyenlítést. A 63. percben Achim Sebastian az oldalvonal közeléből balról ívelt mértani pontos szabadrúgást az ötös hosszú sarkánál helyezkedő Popescu fejére, aki zavartalanul bólintott a hosszú felső sarokba, 1–1. Nem sokáig tarthatott azonban a vendégek öröme, mert a hamarosan Trescsula ügyesen tette a labdát a védők között kilépő Zádori elé, aki 14 méterről laposan lőtt a jobb sarokba, 2–1. A folytatásban ismét a vendégek rohantak az eredmény után, ami a vesztüket is okozta. A 72. percben labdát veszítettek a saját térfelük bal oldalán, azzal Komáromi iramodott meg, majd remekül tálalt középre, ahol Pap egy védő és Fildan kapus között az ötösről bekotorta a játékszert, 3–1. Még nem volt vége a csabai gólok sorának. A 83. percben a frissen beállt Rajsli vezetgette a labdát tizenhatos táján, mivel senki nem vette komolyan, 16 méterről pontos lövést küldött a bal sarokba, 4–1. A ráadásban a vendégeké volt a végszó. A 92. percben gyakorlatilag megismétlődött az első gyarmati gól: Achim Sebastian szabadrúgása a hosszún Popescut találta meg, aki az alapvonal közeléből lábbal emelt Apró fölött a hálóba, 4–2.
Megérdemelt békéscsabai győzelem született, a lilák szeptember 28. után nyertek ismét bajnoki mérkőzést.

Jó: Zádori, Babinyecz, Trescsula, ill. Bódis, Szabó B.

Nagy Sándor: – Rég vártunk erre a napra, gratulálok a srácoknak! Úgy gondolom, a csapatunk rászolgált a győzelemre. Bár voltak mérsékeltebb periódusaink is, összességében fegyelmezetten és harcosan játszottunk.
Boros Tibor: – Az első félidőben többen is gyengén játszottak, hátrányba is kerültünk. A második félidő elején sikerült újítanunk, visszajöttünk a meccsbe, azután viszont túl nagyokat hibáztunk, így kiírtuk magunkat a meccsből.